jaterní a žlučníková očista

Játra

Jak se naše játra a žlučníky zanáší? 

- stravou, vodou - na to jsme vcelku připraveni výrobcem...

- chemikáliemi ve stravě, vodě, vzduchu, kosmetice, papírnictví - na to se naše těla teprve učí, ale mezitím se zanáší. Prvním, kdo to schytá je kůže, střeva, plíce, játra.....

- tím, že je naše krev v nedostatku, nemá celé potřebné spektrum minerálů, enzymů, vitamínů, aminokyselin a dalších životodárných látek, které jsou nejen nositeli výživy, ale i odplavování nečistot ven z těla...

- a samozřejmě..... psychika, nezpracované - neprožité emoce, které "kvasí" v těle podobně jako víno v sudu. 

Dá se říci, jak čistá játra, tak čisté tělo, tak pružné vazy, šlachy.... Ale pozor na programy, těch máme už tak na tisíce :-)

Dle modelu tradiční čínské medicíny za neprůchodnostmi v těle hledej játra. Kde se něco stahuje, kumuluje, stagnuje, prostě to nefrčí, neproudí, je třeba se podívat, proč nám játra tohle dělají... 

K tomu čínská poučka: "Z jater vyvěrají ůmysly, žlučník to jako cenzor rozhodne" . 

Zde je dobré si povšimnout, jak lidé holdující delší dobu alkoholu ztrácejí vlastní názor, svou kreativitu, dá se říci, že ego se dá rozpustit lihem :-) A "oběti" bez žlučníku zase mají rozhodnost jak váhavý střelec - udělám to zítra nebo lépe až příští rok a nebo raději ne....

A tak se objeví ztuhlé šlachy, rozhozená menstruace, zhoršení zraku, spánek na nic, nervozita, chronická únava, časté vztekání, unáhlené jednání, bolesti hlavy, třepivé lámavé nehty, špatné vlasy či jejich vypadávání, reflux, vysoký krevní tlak, cholesterol, bilirubin, ucpané cévy, tromboza, žlučové kameny, poruchy štítné žlázy, struma, rozhozené hormony, diabetes, břišní vodnatelnost, cirhoza, steatoza, zhoršené dýchání, člověk může být moc kreativní, originelní nebo vůbec, laskavý, schovívavý nebo agresor či žlučovitý dědek ! Spadá sem i žárlivost, hektika, nenávist. Zvenku je jaterní okruh obtěžován vnjěším větrem, tím skutečným v autě, na poli, z klimatizace, vnitřní vítr může přivodit svědění, křeče svalstva, epileptické křeče....stačí, že ano?

Z jiného pohledu tyto orgány přísluší oblasti třetí čakry, sídla malého Já, zvaného familiérně ego. K ní se váže RESPEKT. Respekt k okolí, sama k sobě i obráceně, jsme-li respektováni.  

Jak tahle dvojice funguje

Játra jsou největší žlázou v lidském těle, jo váze, pardon, hmotnosti 1,5 až 2 kg. Jsou tvořeny jaterním parenchymem, sítí cév, žlučových cest, lymfatických cév a podpůrného vaziva. Mají uvnitř složité trubkovité rozvětvení a exkreční vývody sloužící pro průchod žluči. Základní jednotkou jater jsou hepatocyty, takových buněk je tam asi půl milionu, říká vědec, tedy dost, říká člověk  Mezi nimi se nachází množství pojivové tkáně, která je uspořádána mezi interlobulárními kanály, tepnami a žílami. V játrech je žilní systém bohatě rozvinutý, a to jak délce, tak z hlediska kapacity. Krevní oběh jater je dvojí, funkční a výživný.

Funkční oběh vychází z vrátnicové žíly a přivádí až 90% krve, která obsahuje vstřebané živiny z trávicího traktu, včetně případných toxinů, bakterií a zplodin metabolismu buněk.

Výživný oběh představuje jaterní tepna a její větve a přivádí krev bohatou na kyslík.

V sinusoidách dochází k mísení obou oběhů. Tato žilní spojení hrají důležitou roli normálním nebo abnormálním stavu ledvin, žaludku, sleziny, srdce a dalších orgánů včetně endokrinních žláz. Zvláště důležité jsou játra ve vztahu ke štítné žláze.

Naše strava způsobuje zvýšení kyselosti krve, což vede k torbě jaterních poruch a k vylučování kyselé, vysoce agresivní žluči. Krev, zbavená přírodních organických minerálů, sedavý způsob života plus agresivní žluč, to vede k destrukci žlučovodného systému, kdy největším zlem zdaleka není dyskineze žlučovodů.

Tlak ve žlučových cestách se zvyšuje až na 700-800 mm Hg (to je téměř jedna atmosféra). Při takovém tlaku hrozí výron žluči do slinivky břišní, který by vedl k jejímu zničení (zničení Langerhansových ostrůvků určených k produkci inzulínu). To je hlavní faktor vedoucí k rozvoji diabetu.

Zvýšení odporu ve žlučových cestách vede ke zvýšené koncentraci žluči, což vede k vysrážení a usazení některých látek, které žluč obsahuje je vyšší míře, než je zdrávo. První začíná krystalizovat cholesterol, pak bilirubin spolu se svýmí produkty oxidace - solí, vápníkem a dalšími.Ve žlučníku a žlučovodech se může objevit žluto-bílý písek a hmota připomínající maltu. Hmota tvoří tromby a játra se jako míč roztahují a utlačují ostatní orgány. Jednou z hlavních příčin pro tvorbu krevních sraženín je infiltrace bílkovin a tuku v játrech. S tím je spojen další problém - portální hypertenze.

Bílkoviny a tuky, ukládající se v játrech, utlačuji endotelové buňky, přispívají k atrofii laloků a stimulují změnu struktury jater. Takto vzniká cirhóza - i bez předchozícho napadení viry.

Vodnatelnost břišní (ascites) je stav, při kterém se v dutině břišní hromadí tekutina, způsobuje zvětšení dolní části břicha, hlaně v krajině pupku, tlačí na bránici a omezuje dýchání. Omezení pohybu tekutiny v břišní dutině může být spojeno s zablokováním lymfatického proudu v játrech. Tvorba lymfy v játrech probíhá velmi rychle, poruchy štítné žlázy jsou spojeny s tvorbou lymfy v játrech.

Další problém souvisí s bráničním dýcháních, které je více vlastní mužům. Bránice je nejsilnější sval v lidském těle, jenž mimo jiné reguluje krevní oběh. Ženský způsob dýchání napomáhá k venózním usazeninám, které jsou jednou z příčin onemocnění žlučovými kameny, tromboflembitidou, vznikem strumy a různých hormonálních poruch.

Bez aktivace bráničního žilního systému, unikátního komplexu, který tlačí lymfu do části hrudníku, lidé nejsou schopni se vyrovnat se spoustou nemocí způsobených žilní nedostatečností. Je to např. zápal plic, ateroskleróza, sklerodermie, roztroušená skleróza, cirhóza jater, myokarditida, kožní problémy.

Cholesterol - část tuků vstupujících do těla se v játrech přeměňuje na cholesterol. Určité množství tuků a cholesterolu musí být v krvi přítomné, aby tělo mohlo provádět životně důležité funkce, nadbytečné množství je nebezpečné. Pokud je cholesterolu více, než je obvyklé, začíná se ukládat na stěnách krevních cév, což vede k degeneraci stěn a tvorbě jizev, do kterých se ještě ve větší míře ukládají minerály a další cholesterol. Stěny cév tuhnou a křehnou, zužují se, snižuje se průtok krve a může se i zcela zastavit, pokud nánosy vytvoří krevní sraženiny. Tento jev se nazývá ateroskleróza, která vede k mozkové mrtvici nebo srdečnímu infarktu. Jestliže se člověk nezapojí do léčby a čištění jater a tenkého střeva, množství cholesterolu poroste. Proto jsou čistá játra tak důležitá a zbavování se cholestrolu tak zásadní.

Každá osoba, která má špatně funkční játra, v každém věku, by se měla na podzim a na jaře věnovat očistě jater. LÉPE ŘEČENO KAŽDÁ OSOBA, KTERÁ MÁ JÁTRA A ŽLUČNÍK :-)

Onemocnění vznikají, když toxiny proniknou přes játra do krevního oběhu. Játra jsou i zásobárnou alkalických prvků. Pro játra je nejdůležitější organický sodík (neplést s kuchyňskou solí). Sodík se nachází ve všech buňkách těla, existují však místa v těle s vysokou koncentrací sodíku, která slouží jako zásobárna pro případ krajní nouze. Tato místa, něco jako vyrovnávací paměť, hrají důležitou roli, neboť neutralizují mnoho kyselin a jiných škodlivých látek. Jakmile zásoby sodíku poklesnou, přeměna látek přestává správně fungovat a objevuje se celá řada onemocnění.

Aktivním zdrojem organického sodíku je stará známá dobrá červená řepa. Kvas, nápoje a jídla z řepy se používají při léčbě jater kromě jiného k rozpouštění jaterních kamenů.

Žlučník a žluč

Žlučník slouží jako rezervoár pro žluč, která do něj přitéká z jater. Když se do dvanáctníku dostane tučná potrava, dostane žlučník chemický a nervový signál a začne pomocí svalových stahů vypuzovat nashromážděnou žluč, která pak ve střevě rozloží ony tučné části potravy, aby se mohly dále vstřebat.

Štěpení látek těle probíhá tak, že krev ze střeva prochází přes vrátnicovou žílu do jater. Látky přijaté do těla s potravou se syntetizují v játrech, aby pak dále putovaly dle svého účelu. Toxiny a další nežádoucí složky potravy jsou odstraněny a neutralizovány sekretem jater - žlučí. Za 24 hodin se vytvoří 800 ml i více žluči. Náš organismus dokáže pouze zužitkovat tu část potravy, kterou dokáže strávit a vstřebat. Toxická žluč pozastaví normální odbourávání bílkovin, sacharidů i tuků, vznikají poruchy trávení i otravy. Pokud játra v noci neodstraní všechny toxické látky, člověk se během spánku nezregeneruje, ráno se budí unavený a rozlámaný a někdy se cítí víc unavený než před spaním.

Tento stav vede ke zvýšené spotřebě kyslíku a rozvoji různých onemocnění, v první řadě endokrinních. Jakkákoliv únava, ať už svalová nebo emocionální, vytváří změny v krvi a moči. Jestliže je únava nadměrná, snižuje se počet červených krvinek, kostní dřeň je inhibována a rozvíji se anemie. Jestliže je únava nebo zatížení dlouhodobé, může se rozvinout i leukemie a další závažná onemocnění.

Když nefunguje Nejčastěji je žlučník postižen tvorbou žlučových kamenů, ať už ve formě jemného písku, několika drobných kamínků nebo jednoho velikého kamene. Kameny mohou ucpat žlučové cesty, navíc však svou přítomností trvale dráždí sliznici žlučníku. Ta je díky tomu neustále zanícená, neboli buňky sliznice se stále obměňují, přerůstají a bojují se zánětem. Pokud kameny vycestují ze žlučníku, mohou ucpat žlučové cesty. Někdy dokonce nevycestují žlučovými cestami, ale "prokoušou se" skrz stěnu žlučníku do sousedních orgánů a vytvoří tak mezi nimi píštěl. 

Dyskineze žlučových cest

Jednoduše zácpa. Je to porušení průchodu žluči ze žlučníku do dvanáctníku. Příčiny - narušení normálního vylučování žluči ve žlučníku, špatná funkce hladkého svalstva stěny žlučníku (napjaté - muži, povolené - ženy). Tak dojde k zácpě ve žlučníku, ten je plný a člověk má pocit nepohodlí s bolestí. Když je přetížení chronické, objeví se konkrementy ve žlučníku a další poruchy v zažívacím traktu.

Hlavní příčiny: nepravidelná strava, nevyvážené stravování, labilita nervové soustavy, parazité.

Příznaky: hořkost v ústech, hlavně po ránu, nevolnost, říhání, pálení žáhy, povlak na jazyku, zhoršené vidění, únava, kožní a endokrinologické problémy. Při hypotonii (slabosti) žlučníkových svalů se žluč zadržuje, člověk cítí bolest v pravém podžebří, nevolnost, zácpa. Při hypertonii je také bolest v pravém podžebří, náhlé kolikovité záchvaty a zácpa střídající se s průjmem.

Jak z toho ven:  případě akutních problémů tři dny dodržovat alkalickou dietu, pít zeleninové vývary. Nejlépe z těchto druhů zeleniny - cuketa, fazolové lusky, chřest, celer, mrkev, řepa, petržel, kopr. Přes den používat koktejl ze šťávy mladého ječmene. Před spaním aplikovat klystýr nebo vyčistit střeva pomocí epsomské soli (1 PL do hrnku vody a vypít).

Dodržovat dietu s vyloučením smažených potravin, masa, uzenin, masových vývarů, alkoholu, cukru, čokolády. Pít bylinné čaje na podporu žlučníku.


VHODNÁ JE VŠEOBECNĚ VODA OBOHACENÁ MOLEKULÁRNÍM VODÍKEM


Cholecystitida a cholangitida

Cholangitida je zánět žlučových cest, cholecystitida je narušení funkce uvnitř i vně jaterních žlučovodů. Podle původu může být bakteriální, helmintickou, toxickou, toxicko-alergenní, virovou nebo autoimunitní cholangitida.

Cholelitiáza - onemocnění spojené s tvorbou žlučových kamenů ve žlučníku, zřídka v jaterních a žlučových cestách. Ženy trpí touto chorobou šestkrát častěji než muži. K nejintenzivnější tvorbě kamenů dochází, pokud žluč volně neproudí, což může vyvolat zánětlivý proces, změnu složení žluči a další problémy. Vždy je důležitý stav jater, který má vliv na kvalitu metabolických procesů a na městnání žluči. Při cholelitiaze je přísně zakázáno provádět čištění jater svépomocí bez odborného dohledu.

Kompenzace žlučových kamenů

Konzumace potravin s vysokým obsahem hořčíku (mák, hrášek, luštěniny, ořechy, proso.). Podle amerických léčitelů strava s obsahem 400 mg MgO plus 10 mg itamínu B 6, rozdělená do tří nebo čtyř dávek, vyléčí až 90% pacientů s chronickou formou kamenů a písku (oxalátů) v ledvinách a působí jako prevence jejich vzniku v játrech a žlučníku. (Mg rozpouští nádory a brání tvorbě metastáz). Při vysokém cholesterolu v krvi konzumujte velké množství potravin s obsahem hořčíku.

Dále se doporučuje dodžovat tato pravidla:

- jíst 5 - 6 x denně v malých porcích

- strava by měla být bohatá na vitaminy, vlákninu a další prospěšné látky

- čisté sádlo - 30 mg denně jako slabý žlučopudný prostředek

- jídelníček musí obsahovat ovocné a zeleninové šťávy - řepa, jeřáb, jablko, grapefriut

- užívat denně MOŘSKOU PLAZMU - mořská voda z oblasti Golfského proudu, kde jsou planktonové atoly, kde zdejší fyto a zoo plankton přeměňuje anorganickou vodu Atlantiku na organickou MOŘSKOU PLAZMU. Absolutně využitelnou naším tělem - jsme z ní všichni složeni.

- pít OBČAS minerálky bohaté na hořčík, jíst přírodní med

- nalačno pít sklenici teplé vody s citrónem - změkčuje kameny

- používání parní lázně nebo infrasauny (pokud nebrání další kontraindikace)


Jak vyčistit a posílit játra a žlučník?

- Likvidace parazitů jako jsou motolice, škrkavky, prvoci, bakterie a viry (zapping, plazmový generátor, přírodní antiparazitika)

- Detoxikace od těžkých kovů a chemických zátěží (koloidní stříbro, strukturalizovaná voda, voda s molekulárním vodíkem, Healy, zapper, chlorella, kyselina thioktová, )

- Eliminace vlivu elektrosmogu (vypínat telefon, wifi stanice, nevystavovat se zbytečně těmto vlnám, doma a v práci vykrývat prostor čističkami elektrosmogu - Somavedic, orgonity, krystaly (křišťál, ametyst..)  a současně průběžně pročišťovat organismus - homeopatika, květiny, australské květové esence...). 

- Velmi důležité je uzemnění, každým metrem nad zemí se zvyšuje elektrický náboj, tím i kladná polarita oproti zemi, zmenšuje se ukotvení, uzemnění a buňky se dostávají do chaosu. Pomáhají pásky typu BionicBand a v noci spát na poseli s "uzemněným" prostěradlem (popíšu a doporučím na dotaz). 

- Úprava stravy - vyloučení smažených a tučných jídel, cukru, alkoholu, uzenin, nevhodných tuků , polotovarů a fast food jídel, mléka a mléčných výrobků, výrobků ze pšenice, kukuřice, sóji, nadměrného množství masa, vhodná je tzv. alkalická dieta.

- Pití bylinných jaterních a žlučníkových čajů nebo užívání tinktur (ostropestřec mariánský, smetanka lékařská, vlaštovičník, hořec, peruánská chanca piedra...)

- Provádění jaterních a žlučníkových očist

- Doplnění vitaminů skupiny B hlavně B 12, zinek, hořčík (hlavně ze stravy), mladý ječmen, spirulina, chlorella, probiotika, MOŘSKÁ PLAZMA.

- Tkáňové soli (Schüsslerovy soli) na podporu a detoxikaci Natrium Sulphuricum a Calcium Sulphuricum

- Informační preparáty (AUSTRALSKÉ KVĚTOVÉ ESENCE, BACHOVY KVĚTY...)

- Používání tělových svící na oblast jater


Lidové způsoby očisty jater žlučníku:

Kvas z cukrové řepy

2 kg čerstvé řepy očistíme, nakrájíme na větší kousky a dobře jimi vyplním 3litrovou láhev. Přidáme 1 polévkovou lžíci cukru a soli a vše zalijeme převařenou, schlazenou vodou. Překryjeme hrdlo čistou utěrkou a uložíme na teplé místo. Po třech dnech, kdy bude probíhat fermentace, kvas stočíme a umístíme do lednice. Pije se 100 ml, 3x denně mezi jídly pro očistu jater a rozpuštění žlučových kamenů. Zbývající řepu můžeme zkonzumovat.

Směs k rozpuštění žlučových kamenů s česnekem

1 kg česneku, 24 citronů. Česnek očistíme, semeleme mlýnku na maso a zalijeme šťávou ze všech citronů. Zamíchat, necedit !! Směs užívat 3x denně po jedné polévkové lžíci. Nejlépe zapíjet výluhem z čekanky.

Černá ředkev k čištění žlučníku a jater

3 kg černé ředkve, 3 sklenice cukru nebo medu

Ředkev se pouze důkladně omyje, nečistí se. Nastrouhá se na hrubém struhadle, uloží do smaltované pánve a zasype cukrem nebo zalije medem. Nechá se luhovat po dobu 3 dnů. Získanou šťávu slít, rozdělit do lahví a skladovat v chladničce. Pít 3x denně jednu polévkovou lžíci po dobu tří po sobě jdoucích dnů.

Jeřabinová tinktura - k vyhánění kamenů ze žlučníku

10 kg jeřabiny, 1 kg medu, koňak, vodka nebo slivovice v množství postačujícím k pokrytí hmoty

Příprava: vaříme o úplňku, nechá se odstát v lahvích 28 dní, o dalším úplňku scedit. Užívat současně s jídlem 20 ml 2 - 3x denně

Zelňačka

Pití půl nebo plné sklenice šťávy z kysaného zelí vždy před jídlem po dobu dvou měsíců. Pro ty, kdo nesnáší zelnou šťávu lze smíchat zelnou a rajskou šťávu ve stejném pomeru, nebo přidat okurkovou šťávu.

Nálev z květů smilu písečného

2 čajové lžičky byliny zalejeme 200 ml vroucí vody, necháme odstát v termosce 10 minut, scedíme. Přidáme citronovou šťávu podle chuti, před jídlem vypijeme třetinu sklenice 3x denně 30 minut před jídlem.

Kopřiva

Pít šťávu z čerstvých listů brzy na jaře (cca do června), nebo odvar ze sušených listů . Mohou se použít i semena kopřiv, musí být suchá, lze je přidávat s ostatním kořením do různých pokrmů.

Aloe vera gel


Tubáž jater - jednoduchá verze

1.  1 čajovou lžičku síranu hořečnatého rozpustit ve sklenici vody a vypít. 100 ml ricinového oleje ohřát ve vodní lázni, napustit tímto olejem gázu a přiložit na oblast pravého podžebří.. Gázu překrýt kompresním obvazem, bok zabalit do např. deky. Přiložit na noc, ráno umýt.

2. 30 g síranu hořečnatého rozpustíme ve 100 ml teplé vody a vypijeme na prázdný žaludek. Potom ulehneme na termofor a po dobu 2 hodin prohříváme játra. Teplo játrům velmi prospívá. Provádíme v časech 7 - 9 hodin ráno, nebo od 23 do 03 hodin noci.

Síran hořečnatý, MgSO4 - čili Epsomská sůl, má vynikající léčebné účinky na trávicí ústrojí, ledviny, oči a kůži. Při vnitřním použití má mnohostranné účinky - projímavé, spasmolytické, antikonvulzivní, uklidňující na nervovou soustavu. Zmírňuje svědění kůže, vyrážky, léčí ekzémy a lupenku.

Jaký je účinek? Epsomská sůl uvolní žlučník, křeče povolí a žluč nebude stagnovat. Efektivně se vyčistí střevo, při příjmu je vhodné si připravit vodu s citronem na pití, protože zvyšuje potřebu pití.

Epsomská sůl je vhodná také do koupele.

Pozn: Epsomská sůl není vhodná pro lidi, kteří mají velké kameny ve žlučníku! Kameny je nutné nejdříve změkčit a zmenšit.


VELKÁ očista jater a žlučníku (grapefruit, olivový olej, síran sodný)...


....další informace jsou přístupné pro členy placené sekce Altaňané.

Chceš-li s námi sdílet i další techniky, hodnotné texty, základy a postupy v konceptu Tradiční čínské medicíny, přidej se k nám do skupiny, klubu či společenství Altaňanů.
Kromě těchto výzev tak získáváš 10% slevy na služby TČM, masáže,
a až 35% slevy na výrobky, bylinky, doplňky...


Medicinman a Centrum Altán, Baranova 31, Praha 3, info@medicinman.info
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky