Imunita, odolnost, připravenost...1

Dneska něco o mimořádném stromu a jeho mimořádných účincích....

SIBIŘSKÁ BOROVICE

také zvaná jako sibiřský cedr, s kterým nemá botanicky toliko společného

Pinus sibirica


Naše planeta, která v podstatě není naše, jen jsme jí tak trochu osídlili je naše VELKÉ TĚLO.

My jsme jejími BUŇKAMI, NEURONY, malými součástkami....

Je zcela logické, že když tělo onemocní, postihne to všechny buňky? Je logické, že když nějaká část buněk onemocní, začíná být i tělo v nerovnováze?

Mě to logické připadá, Myslím tím SELSKOU LOGIKU. 

Je dobré si taky uvědomit, že toto tělo, tato planeta Země, Gaia nám poskytuje vše gratis, tedy zdarma a nechce po nás žádné protislužby. Představ si, kdyby za to vše, jak se každý z nás chová, bychom měli skládat účty. Za světlo, vzduch, stravu, teplo..... Ale jak, v jaké podobě? EET nebo máme Zemi zaplatit peněžní dar před neziskovou organizaci ?

To jistě ne. Určitě cítíš, kde se nechováš v rovnováze. 


Sibiřská borovice během svého života střádá energii, kterou je nám ochotna poskytnout. Podle starých tradic byl tento ohromný strom stvořen bohem jako zásobárna, kondenzátor kosmické, božské energie. Do ovzduší se dostává ze silic ozón. Stromy rostoucí převážně v Ruské Tajze jsou jedny z hlavních plic Země. 

Dorůstá výška až 40 metrů a kmen může v průměru mít i 2 metry. Žije 300 - 550 let. V semknutých skupinách až 850 let. Tedy podobně jako u lidí, kteří jsou schopni žít ve vyživující komunitě. 

Od velice podobné borovice limby se borovice sibiřská liší mohutnějším vzrůstem, většími šiškami, delšími jehlicemi, které mají tři pryskyřičné kanálky na rozdíl od dvou u limby, a tenčí slupkou jádra semene.

Tahle borovice je mrazuvzdorná do - 60° C. Je domovem v ruské tajze, za Uralem a ve střední Kanadě.

Šišky i mužské klasy rostou na jednom jedinci - botanikové to nazývají jednodomost. Pylu mají stromy tolik, že dolétá na okolní hladiny vodních zdrojů, kde je krmivem pro potěr. Semene dozrávají obrok, tedy 1x za 2 roky. Větší úroda pak jednou za 4-5 let. 

Šiška obsahuje 80 - 140 semen. Jeden strom mívá kolem 100 ks šišek. V sadech jich může urodí kolem 1500 !  

Vzduch v hájích je prostý bakterií a prachu, který zatěžují naše těla. Tuto schopnost předčí většinu listnatých i jehličnatých dřevin. Má neuvěřitelnost schopnost navracet svěžest našim tělům. To je dílem energie a současně aroma látkami, které cedry vydávají do okolí.

Jeho dřevo je mimořádně trvanlivé. Z libanonských kolegů byly stvořeny chrámy Šalamouna či Apollona. Současně je však toto dřevo měkké., dobře opracovatelné. Na severu lidé používají dřevo borovice pro výrobu nádob na mléčné výrobky - nekazí se v něm. Dřevo nenapadají červotoči, houby...). 

Oříšky ze sibiřské borovice

Semena se v Rusku sklízejí jako "cedrové oříšky", ze kterých se pak lisuje olej, vyrábí cukrářské laskominy či  se přidávají k dochucování  "kedrovky" - oblíbeného alkoholického nápoje :-)

 Jeden strom stvoří až 1 tunu ořechů (1000 kg). Oříšky v šiškách vydrží až 11 let bez ztráty kvality.

Z oříšků lze vytvořit nejen olej , ale také tzv. cedrové mléko. Ze zbytků - výtlaku po lisování lze stvořit chléb, pečivo, zákusky, palačinky. Mnoho zvířat nevyvádí potomstvo, když borovice nemají plodný rok. Je jasné proč. 

Olej převyšuje svou kvalitou (obsahem látek celé Mend. tabulky) vepřové i hovězí tuky a vstřebatelností slepičí vejce. Např. velký obsah vitamínu E zaručuje dlouhou životnost oleje, odolnost vůči hořknutí, a k tomu vysokou antioxidační hodnotu. Vysoký obsah vitamínu F (mastné a nenasycené kyseliny, palmitinová, stearová, olejová, linolová a linoleová) - je koncentrátem této látky než ve výrobcích s rybím tukem. Některé z nich neumí člověk v těle vytvořit - tedy jsou tzv. esenciální. 

Nebudu mluvit o nemocích kvůli negativním konotacím, kódech, ale jen o tělesných okruzích či symptomech  pro které jsou látky z olejů prospěšné :-)

  • zlepšuje kvalitu, složení krve, reguluje, optimalizuje stav cholesterolu v krvi - podporuje zdraví cév
  • dýchací cesty
  • kůže, pokožka
  • žaludek, dvanácterník
  • nervy, autonomní nervový systém, autoimunitní reakce - snižuje dráždivost NS
  • posiluje imunitu, tonizuje organismus, zlepšuje fyzickou i psychickou schopnost
  • když máte dlouhodobou únavu
  • dodává minerály a další látky nezbytné pro vlasy, kosti, kůži, nehty
  • výrazný antioxidant, tj. odpalovač volných kyslíkových radikálů (hned je ti to jasnější, že?)
  • vhodný pro lidičky, kteří pracují nebo žijí ve ztížených klimatických podmínkách (Sibiř, kancelář, klimatizace, moderní budovy z betonu a skla), dále pro ty, jenž mají velký výdej energie či jsou vystaveni stresu, psychické zátěži (kdekoli)
  • když se s námi spánek nekamarádí
  • když hlavička bolívá
  • plodnost mužů i žen, vhodný pro těhotné
  • úžasný pro zdravý vývin rostoucího dětského organismu
  • umožňuje odvádění těžkých kovů a usazených solí z těla

PŘI STYKU S KOVEM SE MĚNÍ NENASYCENÉ MASTNÉ KYSELINY V NASYCENÉ.

POZOR TEDY NA KOV !!! MĚNÍ NEBO NEUTRALIZUJÍ SE TAK VÝZNAMNĚ PŮVODNÍ INFORMACE A SCHOPNOSTI OLEJE !!!


Zajímavosti:

Loupání cedrového ořechu se provádí na zařízení obloženém cedrovým dřevem zevnitř i zvenku. Tak je to uděláno proto, aby se jádra nedotkla kovu. Dřevo je napuštěné včelím voskem. To je důležité, jinak by totiž dřevo vstřebávalo tuk od jader, který vzniká v procesu loupání ořechu.

Celý proces loupání je dělám jen ženami - ženská energie se považuje za nezbytně důležitou. 

Vylisovaný olej se nefiltruje. Kolektiv, který se věnuje výrobě tohoto mimořádného produktu, je jako jedna rodina. Při takovémto postupu výroby pak zůstává zachována chuť, přírodní složení i pravá síla cedrového oleje.  

Vše probíhá ručně. Vzácný proces pro naše moderně uvažující mysli !


Složení

Léčivá schopnost kvalitního cedrového oleje nemá v přírodě analogii. Je koncentrátem vitamínů, minerálů, bílkovin a dalších látek potřebných pro život. Například obsahuje více jódu jak výrobky z rybího tuku, obsahuje více hořčíku jak jiné dosud známé přírodní produkty. Zastoupeno je 19 aminokyselin, komplex vitamínů skupiny B, vitamíny A, D, obsah vitamínu E je pětinásobný oproti olivovým olejům.
Cedrový olej je vyvážený svým obsahem mastných kyselin omega 3, omega 6, omega 9, je také bohatým přírodním zdrojem kyseliny listové, ta hraje zásadní roly při ochraně genetického materiálu, řídí normální proces dělení DNA a chrání buňky před mutacemi.

Použití:

Vnitřně

Nechej olej v puse rozplynout, hlavně pod jazykem, kde dochází k lepšímu a zrychlenému vstřebávání látek.

Po týdenní přestávce můžeme pokračovat ve výživě a očistě stejnými dávkami oleje.

A/  výborných výsledků je dosahováno takto: 1 dřevěná polévkové lžíce oleje při východu slunce, po dobu 30 dnů. (Lze jej užívat také v průběhu dne, za denního světla, ne v noci)

B/ 2 dřevěné čajové lžičky 30-60 minut před jídlem 2-3 denně. Pro zvýšení efektivnosti užívej po dobu 30 dnů.

C/ prevence, pomalejší způsob: 1 dřevěná čajová lžička 30-60 minut před jídlem 2-3 denně po dobu 40-60 dnů. Potom udělejte nejméně týdenní přestávku. S polykáním nepospíchejte, nechte cedrový olej v ústech pěkně rozplynout. 

Cedrový olej neužívejte v noci. Olej má příjemnou oříškovou chuť, lze jej přidávat do salátu.

Inhalace:

Nejlépe ve formě se živicí nebo propolisem.

Vně:

Obklady, koupele, masáže.

Kontraindikace, tedy že by olej někomu škodil samotný či v kombinaci s jinými látkami nejsou známy.

Skladování: v suchu při teplotě do 18 °C, chat před světlem

Pryskyřice - živice, ze slova život je schopna léčit jizvy, kožní procesy, regeneruje buňky nejen po operacích, používá se na obklady, do žvýkaček, které pomáhají opravovat a harmonizovat mnoho pochodů k ústní dutině či napomáhají při nachlazení, hojí dýchací cesty.  

Další produkty: cedrová mouka, dřevěné léčivé přívěsky, destičky

Medicinman a Centrum Altán, Baranova 31, Praha 3, info@medicinman.info
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky